Kedvenc témám...Csak nincs kivel beszélni róla. A FB-n találtam ezt a jó kis cikket, ha senkit nem érdekel és senki nem olvassa, akkor én magamnak mentettem el. Igen. Én is hiszem, hogy nem annyi az emberiség története a Földön, amennyit ma "hivatalosan elfogadnak".
Létezhetett fejlett civilizáció a Földön a történelmi idők előtt?
Az emberiség története, ahogyan ma ismerjük, alig néhány ezer évre nyúlik vissza. A történelem előtti idők homályába merülve azonban vannak olyan kutatók, gondolkodók és teóriák, amelyek azt állítják, hogy létezhetett egy vagy több fejlett civilizáció a Földön jóval az emberi történelem hajnalán. Bár a régészet és a történettudomány nem rendelkezik egyértelmű bizonyítékokkal, számos furcsa lelet, térkép, legendák és tudományos elméletek arra utalnak, hogy a múlt rejt sok titkot.
Ősi jelek fejlett civilizációkra
A történelem előtti fejlett civilizációk elméletei számos furcsa, megmagyarázhatatlan jelenségre és leletre épülnek, amelyekhez modern tudásunk sem mindig tud megfelelő magyarázatot találni. Ezek között találhatók furcsa kőépítmények, elveszett városok és olyan térképek, amelyek messze megelőzik korukat.
1. Piri Reis térképe (1513)
Az egyik legismertebb lelet, amely azt sugallja, hogy korábban létezhetett fejlett földrajzi tudással rendelkező civilizáció, a Piri Reis térkép. Ezt a térképet egy török admirális és kartográfus, Piri Reis készítette 1513-ban, és különlegessége abban rejlik, hogy olyan részleteket tartalmaz Dél-Amerika és az Antarktisz partvonaláról, amelyek ekkoriban ismeretlenek voltak. Az Antarktisz jégrétege alatti, jegesedés előtti partvonal megjelenése különösen rejtélyes, mivel az emberiség csak 1818-ban fedezte fel a kontinenst, és 1958-ig nem voltak pontos adatok a partvonalról.
Sokan úgy vélik, hogy a Piri Reis térkép egy korábbi, elveszett civilizáció térképeit használta forrásként, amelyek rendelkezhettek fejlett navigációs és földrajzi tudással.
2. Göbekli Tepe (Törökország)
Göbekli Tepe, amelyet az emberiség legrégebbi ismert templomkomplexumának tartanak, több mint 12 000 éves. Ez az időszak jóval megelőzi a mezőgazdaság és az írás megjelenését, és feltételezi, hogy az emberek ebben az időben még vadászó-gyűjtögető életmódot folytattak. Göbekli Tepe óriási, gondosan megmunkált kőtömbökből áll, és olyan szintű építészeti és művészi fejlettséget mutat, amely egy ilyen korai korszakban szokatlan.
A templomkomplexum létezése azt a kérdést veti fel, hogy vajon mennyire lehetett fejlett az emberiség ebben az időszakban, és hogy ez egy elveszett kultúra jele lehet-e, amely technológiai szempontból meghaladta a kortársait.
3. Ba’albek, Libanon
Ba’albek óriási kőtemplomairól és hatalmas kőtömbjeiről híres, amelyek közül a legnagyobbak súlya eléri az 1200 tonnát. A Trilithon nevű három óriási kőtömb szállítása és megmunkálása komoly rejtélyt jelent még ma is. Az ókori Római Birodalom idején emelt templomkomplexum alatt még régebbi, ismeretlen eredetű építmények találhatók. Az építkezés méretei és technológiája arra utalnak, hogy az építők olyan fejlett eszközökkel és tudással rendelkeztek, amelyet a jelenlegi történelmi ismereteink nem tudnak megmagyarázni.
4. A Mahábhárata és más ősi indiai szövegek
Az indiai Mahábhárata és más védikus szövegek olyan részleteket tartalmaznak, amelyek egyesek szerint fejlett technológiai ismeretekre utalhatnak. A szövegek említenek repülő eszközöket, úgynevezett „Vimanákat”, amelyek csodálatos repülési képességekkel rendelkeztek. Továbbá számos utalás található a szövegekben olyan „fegyverekre”, amelyek hatása meglepően hasonlít a modern atomfegyverek pusztító erejéhez. Egyes kutatók, köztük David Hatcher Childress, úgy vélik, hogy ezek a leírások egy ősi, technológiailag fejlett civilizáció nyomai lehetnek, amely nyomtalanul eltűnt.
Gondolkodók és elméletek
1. Graham Hancock és az elveszett civilizáció elmélete
Graham Hancock, brit író és kutató, az elveszett fejlett civilizációkról szóló elméletek egyik legismertebb szószólója. Hancock könyvében, a „Fingerprints of the Gods” (Az istenek ujjlenyomatai) című műben azt állítja, hogy a jégkorszak vége felé, kb. 12 000 évvel ezelőtt, létezhetett egy rendkívül fejlett civilizáció, amelyet kataklizmikus események pusztítottak el. Hancock számos ősi építményt és térképet vizsgált meg, amelyek véleménye szerint arra utalnak, hogy a régi idők emberei sokkal fejlettebbek voltak, mint azt a mainstream tudomány állítja.
Hancock különösen a Piri Reis térképet, a Gízai piramisokat, és az andoki Titicaca-tó alatti ősi romokat hozza fel bizonyítékként. Elmélete szerint a jégkorszak vége, az ún. „Younger Dryas” időszak, egy olyan kataklizmával járt, amely elpusztította ezt a fejlett kultúrát, és az emberiségnek újra kellett építenie a civilizációját.
2. Zecharia Sitchin és az annunakik
Zecharia Sitchin, a „The 12th Planet” (A 12. bolygó) című könyv szerzője, egy másik elméletet dolgozott ki, amely szerint az emberiség fejlődése nem teljesen természetes úton zajlott. Sitchin szerint az emberiség genetikai módosítás eredményeként alakult ki, amelyet egy Annunaki nevű, földönkívüli civilizáció hajtott végre több ezer évvel ezelőtt. Az Annunakik, Sitchin elmélete szerint, a sumér ékírásos szövegekből ismertek, és hatalmas technológiai tudással rendelkeztek. Sitchin szerint ez az ősi faj létrehozott egy földi civilizációt, amely magyarázatot adhat a korai emberi történelem különleges fejlettségi szintjére.
Következtetések és gondolatok
A fejlett civilizációk létezése a múltban a mainstream tudomány számára ma még nem bizonyított, de egyre több kutató, író és gondolkodó tárja fel azokat a furcsa anomáliákat és leleteket, amelyek arra utalhatnak, hogy a történelmünk sokkal régebbi és bonyolultabb, mint ahogy azt korábban gondoltuk. Bár ezek az elméletek jelenleg spekulációk tárgyát képezik, az általuk felvetett kérdések arra ösztönözhetnek bennünket, hogy nyitottabbak legyünk a történelem újraértelmezésére, és megvizsgáljuk az emberi fejlődés rejtett titkait.
Források:
Graham Hancock: Fingerprints of the Gods (1995).
Zecharia Sitchin: The 12th Planet (1976).
Piri Reis térkép: The Mysteries of the Ancient World (2020).
David Hatcher Childress: Technology of the Gods: The Incredible Sciences of the Ancients (2000).
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése