Most a TARDIGRÁTUMOKAT VAGY VÍZI MEDVÉKET... Először Johann August Ephraim Goeze írta le őket 1773-ban, aki vízi medvéknek nevezte őket (a német Kleine Wasser-Bärenből, szó szerint „vízi medvék”), és arra utal, ahogy járnak, hasonlóan, mint egy medve járása. Később Lazzaro Spallanzani 1777-ben pontosan ennek az állatnak a lassúsága miatt adta a tardigrade (jelentése „lassú tempó”) kifejezést.
Kis állatok, akik arról ismertek, hogy képesek túlélni az extrém körülményeket, olyan állapotba kerülnek, amelyet „kriptobiózisnak” neveznek, amely az állatvilágban egyedülálló tulajdonságokkal rendelkezik, például képesek túlélni az űr vákuumában, vagy ellenállnak a közel 6000 atmm-es nagyon magas nyomásnak; túl tudják élni a -200 °C és akár 150 °C, elhúzódó kiszáradás (10 évig is eltarthat víz nélkül) vagy ionizáló sugárzás.
![]() |
Nem mondanám, hogy szeretném megsimogatni.... |
De kis cuki 😀
VálaszTörlésVégülis nem tudom azt mondani, hogy undorító - mert nem az, csak valahogy...hát...nem tartozik a legszebb állatok közé.
TörlésEz fantasztikus, hogy mi mindent túlélnek!
VálaszTörlésMegsimogatni én sem szeretném, olyan mint egy kis szörnyecske! 😉
Nem szép, de mindene megvan ami az "élethez" kell... És....hát nem megy szépségversenyre - de él...régebb óta valószínűleg, mint az ember és meglehet túl is él bennünket.
TörlésSzóval, tényleg nem a méret a lényeg :)
VálaszTörlésElgondolkodtatók az ilyen felfedezések. Biztos van még néhány "dolog" akár élőlény? - amit még nem ismerünk, pedig ők is itt a Földön élnek.
Törlés