2026. június 23., kedd

A hajnali bagoly

 


Minden napomra jut most már valami döbbenet – bár edződöm, mert lassan már nem is lepődöm meg nagyon.

Ma hajnali fél 4-kor ébredtem, s ki is mentem az udvaromba. Langymeleg volt, már nem éjszaka, de még nem is hajnal. Álltam ott félébren…És akkor egyszer csak meghallottam: hu-hu-hu   és újra hu-hu-hu  és harmadszor is hu-hu-hu.

Hát az öröm majd szétvetett, mert majdnem 100 %-ig biztos voltam, hogy ez csakis bagoly lehet. 40 éve élek itt, de még sosem láttam/halottam…És a gyerekkori legkedvesebb mesekönyvem főhőse miatt imádom a baglyokat. Mellesleg itt is meghirdetem: ha valaki ezt a könyvet megszerzi nekem, azonnal  10 azaz tíz ezer Ft-ért vevő vagyok rá.

De nehogy valami butaságot írjak, rá is kerestem AI-„barátommal” és íme, itt a válasz:

Magyarországon, és különösen Pécs környékén, a Mecsek közelségének és a zöldövezeteknek köszönhetően több bagolyfajjal is találkozhatsz a közvetlen környezetedben. Az alábbi fajok élnek a leggyakrabban a közeledben, és így ismerheted fel őket a hangjuk alapján: [1, 2]

1. Erdei fülesbagoly – A leggyakoribb szomszéd

Ez a faj a legelterjedtebb a hazai lakott területeken, parkokban, sőt a pécsi központi temető fáiban is hatalmas csapatok telelnek belőlük. [1, 2]

·         A felnőtt hangja: Nem a klasszikus huhogást hallatja. A hímek egy nagyon mély, monoton, ütemes „húú... húú... húú” hangot ismételgetnek néhány másodpercenként.

·         A fióka hangja: Késő tavasztól nyár közepéig a fáról kirepült fiókák éjszaka egy nagyon jellegzetes, éles, átható „pííí-ééé”


(Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy AI ezek szerint tudja, hol lakom, ismeri a blogomat, ki tudja választani belőle a témához tartozó bejegyzésemet, jelen esetben ezt: https://aranyosfodorka.blogspot.com/2019/03/a-baglyokrol.html       
mi több a „hivatalos” nevemet és a nick-névvel írt blogomat összefüggésbe tudja hozni.... Hát ennyire „le vagyok figyelve”?” Megállazész….)

Ha érdekel a bagoly-téma, itt is találsz egy jó leírást róluk: https://www.fenyorveny.hu/szimbolumok-allatszimbolumok-bagoly/

 

2 megjegyzés:

  1. Mivel ezekbe mind be vagy lépve a gépen, és látja az adatokat, nem túl nagy ördöngösség neki rájönni...

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Én akkor se örülök neki. Mint Rákosi ÁVH-sai...mindenkit figyelnek....Ez a szabadság ??????

      Törlés