Kicsit más szemszögből nézve, de újra csillagos témáról írok...Ezen már nem először gondolkodom el...Lehet, hogy van benne igazság, meg az is lehet, hogy csak én hiszem el. A hagyományos kínai orvoslás szerint az éjszakai rendszeres ébredés az adott időszakban legaktívabb meridián/szerv energiablokkjára utal.
(Na, akkor most legalább tudom, hogy mi a bajom....)
A leggyakoribb éjszakai ébredési időpontok és jelentésük:
23:00 – 01:00 (Epehólyag időszaka):Fizikai: Zsíros ételek, késői vacsora, vagy epeproblémák.
Lelki: Mérgelődés, határozatlanság, elfojtott frusztráció.
01:00 – 03:00 (Máj időszaka):Fizikai: A máj méregtelenít, alkohol vagy nehéz étel fogyasztása utáni ébredés.
Lelki: Harag, düh, neheztelés, feszültség.
03:00 – 05:00 (Tüdő időszaka. "Farkasóra"= A sötétség, a magány, a sebezhetőség és a félelem szimbóluma.):Fizikai: Légzési nehézségek, asztma, allergia vagy dohányzás okozta terhelés.
01:00 – 03:00 (Máj időszaka):Fizikai: A máj méregtelenít, alkohol vagy nehéz étel fogyasztása utáni ébredés.
Lelki: Harag, düh, neheztelés, feszültség.
03:00 – 05:00 (Tüdő időszaka. "Farkasóra"= A sötétség, a magány, a sebezhetőség és a félelem szimbóluma.):Fizikai: Légzési nehézségek, asztma, allergia vagy dohányzás okozta terhelés.
Lelki: Bánat, szomorúság, melankólia, elfojtott érzelmek.
Egyéb időszakok
19:00 - 21:00 (Szívburok): Idegesség, stresszes nap utáni képtelenség a lecsendesedésre.
21:00 - 23:00 (Hármas melegítő): Feszültség, veszekedés, a nap le nem zárása.
Mit tehetünk?
Életmód váltás: Kerüljük az esti kávét, alkoholt, zsíros ételeket.
Lelki egyensúly: Relaxáció, légzőgyakorlatok a stressz kezelésére.
Étkezés: Korábbi, könnyebb vacsora.
....Hát igen...valamit tenni kell(ene)....mert ez a "farkasóra" néha nem vidám dolog...
Egyéb időszakok
19:00 - 21:00 (Szívburok): Idegesség, stresszes nap utáni képtelenség a lecsendesedésre.
21:00 - 23:00 (Hármas melegítő): Feszültség, veszekedés, a nap le nem zárása.
Mit tehetünk?
Életmód váltás: Kerüljük az esti kávét, alkoholt, zsíros ételeket.
Lelki egyensúly: Relaxáció, légzőgyakorlatok a stressz kezelésére.
Étkezés: Korábbi, könnyebb vacsora.
....Hát igen...valamit tenni kell(ene)....mert ez a "farkasóra" néha nem vidám dolog...

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése