Mától – azaz június 25-től – országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe!
Tilos tüzet gyújtani a magyarországi erdőkben, a vasút és közút menti fásításokban, de még a kijelölt tűzrakóhelyeken is. Parlagot és gazt sem lehet égetni.
A száraz, forró idő miatt fokozottan tűzveszélyes időszak van – kérjük, tartsd be a szabályokat!
A MEGOLDÁS A MEGELŐZÉS!
Megjegyezted ? TILOS tüzet gyújtani!
Az aktuális tűzgyújtási tilalomról és a tűzgyújtási szabályokról az www.erdotuz.hu vagy a www.katasztrofavedelem.hu honlapon elhelyezett térképen tájékozódhattok.
Természetesen azt se feledd, hogy ezzel egyidejűleg hőségriasztás is van!
A hőségben pedig:
Baj esetén hívd a 112-es segélyhívószámot !
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése