2026. június 28., vasárnap

Óriásit csalódtam....

Pontosítani szerettem volna, hogy mikor volt Pécsett földrengés ?

Első variáció AI-vel:
földrengés pécs 1964 mikor volt? (ezt kérdeztem)
A pécsi földrengés 1964-ben április 13-án (húsvéthétfőn) történt. A rengés epicentruma a szomszédos Jugoszláviában volt, de a hullámai a Dunántúlon és különösen Pécsen is nagyon erősen érezhetőek voltak, kisebb károkat is okozva. Szeretnél többet megtudni a történelmi földrengésekről Pécsen, vagy esetleg arról, hogy milyen tektonikus törésvonalak húzódnak a térségben?

Második variáció szintén AI-vel:
1964.április 13 húsvét hétfő  (ezt kérdeztem)
1964.április 13-án nem húsvét hétfő volt, hanem egy sima hétköznap. Abban az évben a húsvétvasárnap március 29-re, a húsvét hétfő pedig március 30-ára esett. 1964. április 13. egy hétfői nap volt. [1, 2, 3] Naptárak és adatok ellenőrzéséhez kiválóan használható a Nagyvőfély.hu Öröknaptár vagy a Time.is naptár oldala. Szeretnéd tudni, hogy az 1964. április 13-i héten milyen fontosabb történelmi vagy kulturális események történtek Magyarországon vagy a nagyvilágban?

Nos, senkinek, tehát AI-nek sem lehet/szabad hinni.
Ugyan már pár nappal ezelőtt is gondoltam rá, hogy a számítógépet lehetne használni "csak úgy" mindenféle keresgélés, gugli és face nélkül is - bár akkor meg akár papírra is írkálhatnám a gondolataimat...Szóval most én kicsit dühös is, meg szomorú is vagyok, meg persze buta öregasszony is....Miért is hittem, hogy van valami a világon, ami tökéletes ? Ab start el van itt rontva minden. Némelyik dolog csak kicsit másik meg nagyon.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése