Erdős János képzőművész kiállítását, a Csopor(t) Horda Galériában (Pécs, Anna utca 17.) 2008. május 15-én Dr. Aknai Tamás művészettörténész nyitotta meg. A tárlat megtekinthető június 23-ig hétköznap 9-16-ig.
Erdős János a pécsi képzőművészeti élet meghatározó személyisége. Debrecenben született 1938-ban. Építészetet tanult, később a Pécsi Tanárképző Főiskolán szerzett diplomát. 1962-1998-ig a Pécsi Művészeti Szakközépiskola elismert tanára volt. Erdős János kötődése Pécshez és a baranyai emberekhez, a baranyai tájhoz eldöntötte a sorsát. Ez a régió a magyar művészeti gondolkodás befolyásolásában és szellemiségében az elmúlt évszázadban a tradíciók őrzését és az avantgarde törekvéseket egyszerre tudta felmutatni.
1967-1970 között működött Pécsett az I. Magyar Szobrász Szimpozium amelynek létrehozásában, eszmeiségének kialakításában és folytatásában jelentős szerepe volt az alapító Rétfalvy Sándor szobrászművész mellett. Ennek a három évig tartó izgalmas időszaknak a folytatása az 1991-ben megalakult Siklósi Szalon amelynek Erdős János ismét alapító tagja lett, csakúgy mint a Baranya Art művészeti közösségnek. Pécs és Erdős János elválaszthatatlanok lettek és ez akkor is igaz, ha ma már „kiköltözött a városból“. Ezer szállal kötődik oda. Mindkettőjük életében végig jelen volt az európai gondolat. Kortárs szemléletű, nyitott szellemiségű képzőművész.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése